nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 12:05
 
Öğrenciler otizme dikkat çekti
Van’da, Otizm Farkındalık Ayı nedeniyle, özel eğitim okullarında eğitim gören otizmli öğrenciler kurumları ziyaret ederek broşür dağıttı.
SAĞLIK Haberi
Öğrenciler otizme dikkat çekti

Edinilen bilgilere göre, Van İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl koordinasyonunda kurumlara yönelik yapılan ziyaretlerde otizmli öğrenciler,  kurum müdürlerine ve personellere broşürler dağıtarak otizme dikkat çekti.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Tarım İl Müdürlüğü, Kızılay, Jandarma gibi kurumları ziyaret eden otizmli öğrenciler, “otizm nedir?”, “özellikleri nelerdir?” içerikli broşürler dağıttı.

 

Otizm ile ilgili toplumda farkındalık oluşturmak için ziyaretleri gerçekleştirdiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Nuran Altan Göl, şunları söyledi: 

 

“Bizler de toplumu bilgilendirerek duyarlılığı artırmak ve insanları bu konuda bilinçlendirmek istiyoruz. Otizme dikkat çekmek için öğrencilerimizle birlikte kurumları ziyaret ettik. Öğrencilerimiz, kurum müdürleri ve çalışan personellere otizmle ilgili broşürler dağıttı. Özel eğitim gören öğrencilerin başarılarıyla gurur duyuyoruz. Bu anlamda onlara hizmet veren öğretmen ve idarecilerimize teşekkür ediyoruz ”
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Öğrenciler, otizme, dikkat, çekti,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı