nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 14:19
 
Lösemili çocukları unutmadılar!
Van’da, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi ve Özel Çözüm Temel Lisesi, ‘Hami Projesi’ kapsamında lösemili çocuklar yararına kermes düzenledi.
SAĞLIK Haberi
Lösemili çocukları unutmadılar!

Van’da, Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi ve Özel Çözüm Temel Lisesi, ‘Hami Projesi’ kapsamında lösemili çocuklar yararına kermes düzenledi.

 

 

Her iki okulda bugün stant açan öğrenciler, velileri tarafından hazırladıkları yiyecekleri belli ücretler karşılığında sattılar.

 

Selahaddini Eyyubi İMKB Anadolu Lisesi Müdürü Kamuran Deniz, kermes etkimliğiyle ilgili şunları söyledi:

 

“Lösemiye dikkat çekmek, bu hastalık ile mücadele eden çocuklarımıza maddi ve manevi açıdan destek olmak amacıyla öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz ile birlikte bu kermesi düzenledik. Bizler bütün çocuklarımızın her zaman yüzlerinin gülmesini, mutlu ve sağlıklı olmasını istiyoruz”

 

Çözüm Temel Lisesi Müdüresi Nazan Dağdemir de, şöyle dedi:

 

“Çok mutluyuz, iki eğitim kurumu olarak böyle bir organizasyon düzenledik. Lösemili kardeşlerimiz için biraz olsun katkımız olduysa ne mutlu bize. Annelerimizin evlerinde yaptıkları birbirinden farklı yiyecek ve gıdaları öğrencilerimiz okulun bahçesinde stant kurarak satışa çıkardı. Bu organizasyonda desteklerini bizden esirgemeyen öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz”

 

Kermese, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Rektör Yardımcısı. Prof. Dr. Murat Demirel, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şahin Uçkan, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Van YYÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Yusuf Uzun, Çözüm Temel Lisesi sahibi Necmettin Çeliker, Van Ticaret Borsası (VATBO) temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

 

Haber: Mazlum Harmancı

Kaynak: Editör: Murtaza KAYA
Etiketler: Lösemili, çocukları, unutmadılar!,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı