nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
09 Mayıs 2019 - Perşembe 20:04
 
Kurukcu: Aynı zarfa konulan oylardan biri neden geçersiz sayılıyor?
CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı değerlendirmede, büyükşehir belediyesi, ilçe belediyesi ve meclis üyeliği için bir seçmenin kullandığı ayrı ayrı oyun aynı zarfa konulduğuna dikkat çekerek, " Bu seçimde ilk defa bütün oylar aynı zarfa kondu ve aynı zarfa konulan 3 oy geçerli sayılıyor, Büyükşehir'e kullanılan oy usulsüz deniliyor. Ne yaparlarsa yapsınlar Ekrem İmamoğlu 23 Haziran'da da İstanbul'un Belediye Başkanı olacaktır." diye konuştu.
SİYASET Haberi
Kurukcu: Aynı zarfa konulan oylardan biri neden geçersiz sayılıyor?

İl binasında açıklama yapan CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukcu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yeniden alınan seçim kararına tepki gösterdi ve "23 Haziran'da bizler Van CHP Heyeti olarak sayın Ekrem İmamoğlu'nun yanında olacağız" dedi.
 
 Kurukcu, "İstanbul seçimleri sadece İstanbul'u ilgilendirmiyor. İstanbul seçimleri bütün Türkiye'nin sorunu haline geldi. Bütün dünyanın dikkatini çeken sorunlardan bir tanesi haline geldi. Ülkede önemli demokrasi sorunlarından birisi haline geldi. Ülkemizin geleceği noktasında kaygıların arttığı bir seçim haline geldi." ifadesini kullandı.
 
31 Mart yerel seçimlerinde , büyükşehir belediyesi, ilçe belediyesi ve meclis üyeliği için kullanılan 3 ayrı oyun aynı zarfa konulduğuna dikkat çeken Kurukcu, "Bu seçimde ilk defa bütün oylar aynı zarfa kondu ve aynı zarfa konulan 3 oy geçerli sayılıyor, Büyükşehir'e kullanılan oy usulsüz deniliyor. Ne yaparlarsa yapsınlar Ekrem İmamoğlu 23 Haziran'da da İstanbul'un Belediye Başkanı olacaktır. " diye  konuştu.
 
Van teşkilatı olarak İstanbul'a destek vereceklerini ifade eden Kurukcu, şunları kaydetti:
 
 "Bizler Van olarak sayın Ekrem İmamoğlu'nun yanında olacağız. Genel Başkanımızın talimatlarıyla İstanbul'a her türlü desteği sunacağız. Sayın Ekrem İmamoğlu'nun talepleri doğrultusunda elimizden ne geliyorsa, İstanbul'a sunacağız. İstanbul'da çok sayıda Vanlı dernek de var. Van’ın köy dernekleri var. Van'ın sivil toplum örgütleri var. Tüm bunlarla bu süreci mutlaka değerlendireceğiz. Bu derneklere bu haksızlığı anlatacağız.
 
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile de görüşüyoruz. Bizden destek talebi olursa Van İl teşkilatı olarak emirlerinde olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Şu an da Van örgütümüzde de çok sayıda gönüllü arkadaşımız başvuruyor. Gönüllü olarak İstanbul'da hem sandıklara sahip çıkmak noktasında hem de bu çalışmaların yürütülmesi noktasında bir katkı sunmaya çalışan önemli bir kesim var. Bu arkadaşlarımızı organize edip, desteğimizi mutlaka oraya sunacağız."
 
Nûçevan Haber Merkezi  
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Kurukcu:, Aynı, zarfa, konulan, oylardan, biri, neden, geçersiz, sayılıyor?,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı