nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
25 Nisan 2019 - Perşembe 10:43
 
“Küçük Yaşta Evliliğe Hayır!”
Van S.S. Yaşam Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi (Yaka-Koop) tarafından, 2014 yılından bu yana yürütülen “Küçük Yaşta Evliliğe Hayır!” kampanyasında katkı sunanlara dayanışma yemeği verildi.
KADIN Haberi
“Küçük Yaşta Evliliğe Hayır!”

Akdamar Otel’de verilen dayanışma yemeğine, kooperatifin “Küçük Yaşta Evliliğe Hayır!” kampanyasına destek veren muhtarlar, kuaförler, pastacılar ve lokantacı esnafı, dernek yetkilileri ile 31 Mart yerel seçimlerinde seçilen 4 kadın muhtar da katıldı.
 
TANITIM
 
Yemekten önce kooperatifin tanıtımını yapan video film gösterimi gerçekleştirildi.
Ardından Yaka-Koop aktivisti Gülmay Gümüşhan, kampanya çerçevesinde şimdiye kadar yürüttükleri çalışmaları özetledi.
 
115 MAHALLEDE ÇALIŞMA
 
Şimdiye kadar Van’da 115 mahallede küçük yaşta evliliklerin zararları konusunda çalışmalar yaptıklarını ve aydınlatıcı broşürler dağıttıklarını belirten Gümüşhan, kent genelinde düğünlerle ilgili iş yapan tüm esnaftan da önemli destekler aldıklarını söyledi.
 
Müzik grupları, kuaförler, lokantacılar, matbaacılar, muhtarlar, imamlar, öğretmenler, sağlık birimlerinden önemli destekler aldıklarını ifade eden Gümüşhan, diğer birçok ilden de projelerinin örnek alındığını ve o illerde de benzer çalışmalar yapıldığını belirtti.
 
KAMPANYA SÜRECEK
 
Kampanya ile önemli sonuçlar elde ettiklerini ve toplumda bir farkındalık oluştuğunu gözlemlediklerini anlatan Gümüşhan, kampanyanın süreceğini kaydetti.
 
Yemeğe katılan muhtarlar ve dernek başkanları da söz alarak, kampanyayı çok beğendiklerini ve desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
 
Verilen ikram ardından program son buldu.
 
Haber: Adil HARMANCI (Prestij Gazetesi)
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: “Küçük, Yaşta, Evliliğe, Hayır!”, ,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı