nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 15:22
 
İranlı ünlü yönetmen Rafei Van’a geldi
Dünyaca ünlü İranlı sinema yönetmeni Abbas Rafei, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın (DAKA) daveti üzerine, bazı söyleşilerde bulunmak için Van’a geldi.
KÜLTÜR-SANAT Haberi
İranlı ünlü yönetmen Rafei Van’a geldi

İranlı yönetmen Rafei, ilk söyleşisini Elite World Van Hotel’de gerçekleştirdi. 
 
Farklı kesimlerden konukların yer aldığı söyleşide Rafei, genel olarak sinema, özel olarak da, İran sineması hakkında da bilgiler verdi.
 
İkinci söyleşisini de Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde gerçekleştiren Rafei, ziyaretiyle ilgili, “Amacımız bölgedeki sinema faaliyetlerini nasıl beraber yapabiliriz, nasıl geliştirebiliriz üzerine konuşmak ve fikir alışverişinde bulunmaktır” dedi.
 
Van ile aile gibi olduklarını belirten Rafei, “Sınırlara yakın bölgelerde zaten ilişkileriniz var. Biz bir aile gibiyiz.  İkinci seferdir Van’a geliyorum. Umarım ortak bir film çekebiliriz. DAKA bu faaliyetleri başlatabilir.” diye konuştu.   
 
DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray da, şöyle dedi:
 
“İran masası olarak birçok faaliyet gerçekleştiriyoruz. Özellikle son birkaç ay içerisinde Türkiye’yi İran’a tanıtan, İran’ı Türkiye’ye tanıtan ve Van’ı İran’a tanıtan üç önemli web sitesi kurduk. İran raporu hazırladık ve şimdi Farsça olarak Türkiye raporu hazırlayıp İranlı misafirlerimize sunmayı düşünüyoruz”
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Mestan ÇAYAN
Etiketler: İranlı, ünlü, yönetmen, Abbas, Rafei, Van’a, geldi,
Bu habere tepkiniz:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
İranlı ünlü yönetmen Rafei Van’a geldi
Yorumlar
Haber Yazılımı