nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 15:45
 
İnsan kaçakçısına suçüstü!
İran-Türkiye sınırında “insan kaçakçılığı” yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 11 kişiden 5’i tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ASAYİŞ Haberi
İnsan kaçakçısına suçüstü!

Van İl Emniyet Müdürlüğü’nce olayla ilgili açıklama yapıldı.
 
Açıklamada, şöyle denildi:
 
“Göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti ile ilgili il Emniyet Müdürlüğümüze intikal eden bir takım ihbar ve şikâyetler üzerine, Müdürlüğümüz Muradiye İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce Muradiye Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen (3) ay süreli kapsamlı bir Projeli çalışma kapsamında;
 
2018 yılı içerisinde (7) ayrı olayda toplam (205) yasadışı yollardan yurda giriş yapan kaçak göçmen yakalanmıştı. Göçmen kaçakçılığı olaylarına iştirak ettikleri tespit edilen (11) şüphelinin yakalanmasına yönelik olarak;

Müdürlüğümüz Muradiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Görevlilerimizce; 23 Nisan 2019 günü Van Merkezli Çaldıran İlçesi ve Ağrı ilinde yapılan eşzamanlı operasyonda  (11) şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştır.

Gözaltına alınan (11) şüpheli hakkında tanzim edilen tahkikat evraklarıyla birlikte çıkarıldıkları adli makamlarca (1)'i Cumhuriyet Savcılığınca Serbest, (5)'i Adli Kontrol Şartıyla Serbest, (5)'i ise tutuklanmıştır.”

Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Mestan ÇAYAN
Etiketler: İnsan, kaçakçısına, suçüstü!,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı