nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 17:51
 
Hemşirelere RİA kursu verildi
Van İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, organize edilen Aile "Planlaması Danışmanlığı ve RİA (rahim içi araç) Uygulama Beceri Kursu" sona erdi.
SAĞLIK Haberi
Hemşirelere RİA kursu verildi

Van İl Sağlık Müdürülüğünce yapılan açıklamada, "Anne ölümlerinin azaltılması, istenmeyen gebeliklerin önlenmesi ve cinsel yolla bulaşan hastalıkların en aza indirilmesi amacıyla il ve ilçe genelindeki Aile Sağlığı Merkezi ve Devlet Hastanesinde görev yapan ebe ve hemşirelere müdürlüğümüz eğitimcilerinden Hem. Emine Arslan ve Buket Demircan tarafından, Aile Planlaması Danışmanlığı ve RİA uygulama beceri eğitimi verildi." denildi.
 
Açıklamada, eğitime katılan Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Büşra Tapan Soğanda'nın, "RİA, kadın ve çocuk sağlığının iyileştirilmesi açısından Aile Planlaması Koruyucu Sağlık Hizmetleri arasında önemli bir yere sahiptir.  Bu eğitimle başta İlimiz olmak üzere çevre illerin eğitimli personel ihtiyacının karşılanması ve aile planlaması hizmetlerinin il merkezi ve ilçelerinde yaygın olarak verilmesi gerçekleştirilecektir. ” dediği ifade edildi.
 
Açıklamada ayrıca, eğitim sonunda, eğitim boyunca devamlılık sağlayan katılımcılara sertifika dağıtıldığı belirtildi.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Mestan ÇAYAN
Etiketler: Hemşirelere, RİA, kursu, verildi,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı