nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 16:33
 
Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Toplandı
Van’da, 2019 Nisan ayı Halk Eğitim Merkezi Müdürleri toplantısı, Gürpınar İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde yapıldı.
EĞİTİM Haberi
Halk Eğitim Merkezi Müdürleri Toplandı

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin başkanlığında yapılan ve ilçe milli eğitim şube müdürleri ile ilçe halk eğitim merkezi müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda,  2018-2019 eğitim öğretim yılı nisan ayı çalışmaları (sosyal kültürel kurslar, mesleki kurslar-okuma-yazma kursları) gibi konuların ele alındığı belirtildi.
 
Toplantıda ayrıca, 2018-2019 eğitim öğretim yılı Hayat Boyu Öğrenme Şenlikleri kapsamında Halk Eğitim Merkezleri tarafından yapılacak faaliyetlerin planlanması, girişimcilikte önce kadın projesi kapsamında yapılan çalışmaların değerlendirilmesi, 08-12 Nisan 2019 tarihleri arasında kurum müdürlükleri tarafından yapılacak kursiyer değerlendirme çalışmaları ile ilgili gerekli açıklamaların yapılmasının da değerlendirildiği öğrenildi.
 
“Her ay farklı bir ilçede Halk Eğitimi Merkezleri tarafından yapılan çalışmaları ele aldıklarını” belirten İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ebubekir Yetkin, “bu toplantılarda yapılan çalışmaların yanı sıra yapılacak yeni çalışmalara yönelik de fikir alışverişinde bulunulduğunu” söyledi.
 
Yetkin,  “Halk Eğitimi Merkezleri insanımıza meslek edindirme ve insanımızın mesleki yeterliklerini artırma konusunda önemli katkılar sağlıyor. Toplumun her kesimine ve her yaş grubuna hitap eden Halk Eğitim Merkezlerimizin toplumumuzda çok önemli yeri vardır. Bu önemli çalışmalarda emeği geçen  herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Halk, Eğitim, Merkezi, Müdürleri, Toplandı,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı