nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 20:40
 
Ebeler pasta kesti
Ebeler Haftası nedeniyle Van'da, bir araya gelen ebe ve hemşireler pasta keserek kutlama gerçekleştirdi.
SAĞLIK Haberi
Ebeler pasta kesti

Kutlama etkinliğine Van İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Adem Ergioğuz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dt. Şebnem Kartal, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcıları Büşra Tapan Soğanda ile Dr. Fatih Taman ve müdürlük bünyesinde çalışan ebe ve hemşireler katıldı.
 
Bir konuşma yapan Van İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Adem Ergioğuz, “Sağlıklı aileler geleceğin anahtarıdır. Sağlığın temeli, gebelik ve doğumla atılır. Tüm dünyada aile sağlığını korumak ve yükseltmek için çalışan ebelik mesleği, yüklendiği bu önemli misyon ile, toplum için vazgeçilmez meslekler arasında yer alır." dedi.

Ebe ve hemşirelerin kutsal bir görev üstlendiklerini söyleyen Ergioğuz, "Ebelik mesleğinin önemine dikkat çekmek için, dünyada ve ülkemizde her yıl 21-28 Nisan Ebeler Haftası ve 5 Mayıs Dünya Ebeler Günü olarak kutlanır. Ebelerimiz  köylerde, kentlerde ve çoğu zaman zor şartlar altında hizmet vermektedir. Yeni bir canlının dünyaya gelmesine yardımcı olmak, doğum ağrısı çeken bir annenin acısını dindirmek ve aileye istek ve özlemle beklenen birinin katılımını sağlamakla toplum içinde önemli bir vizyonu yerine getirmektedir. Tüm ebe arkadaşlarımın ve onların nezdinde tüm ebelerimizin ebeler haftasını kutluyorum" diye konuştu.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Mestan ÇAYAN
Etiketler: Ebeler, pasta, kesti,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı