nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 18:41
 
DAKA, proje başvuru süresini uzattı
Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) tarafından koordine edilen "Üniversiteliler Gözüyle Kalkınma Temalı Proje Yarışması"nın başvuru süresi uzatıldı.
TEKNOLOJİ Haberi
DAKA, proje başvuru süresini uzattı

DAKA tarafından yapılan açıklamada, yeterli başvuru olmadığı için sürenin 29 Kasım 2019 tarihine kadar uzatıldığı belirtildi.
 
PROJENİN AMACI
'Üniversiteliler Gözüyle Kalkınma Temalı Proje Yarışması', Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinde faaliyet gösteren DAKA önderliğinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Bitlis Eren Üniversitesi, Hakkari Üniversitesi ve Muş Alparslan Üniversitesi işbirliği ile TRB2 Bölgesi üniversitelerinde öğrenim gören öğrencilerin bakış açısıyla, bölgenin sosyo-ekonomik kalkınmasına yönelik beşeri sermayenin geliştirilmesi, turizm, tarım, hayvancılık, tekstil, eğitim, endüstri, enerji vb. proje fikirlerini derlemeyi ve bu konudaki çalışmaları teşvik ederek bölgesel kalkınmaya dair proje havuzu oluşturmayı amaçlıyor.
 
KATILMA ŞARTLARI
Yarışmaya katılabilmek için Van, Bitlis, Hakkari ve Muş illerinden oluşan TRB2 Bölgesi üniversitelerinde öğrenim görmek ve proje fikirlerinin TRB2 Bölgesinde uygulanabilir olması gerekiyor. Bir öğrencinin en fazla 3 proje başvurusu yapabileceği yarışmada gelen proje başvuruları arasından her il için ilk 3 sırayı alan projelere ödül verilecek. Böylece, 4 il için toplamda 12 proje ödül alacak.
 
BAŞVURU YERLERİ
Başvuruların 29 Kasım 2019 tarihine kadar uzatıldığı yarışmada ön incelemelerin 2-6 Aralık 2019 tarihlerinde, proje değerlendirmelerinin ise 9-13 Aralık 2019 tarihlerinde yapılması ve kazanan projelerin 17 Aralık 2019 tarihinde www.daka.org.tr sitesinden ilan edilerek 24 Aralık 2019 tarihinde bir ödül töreni düzenlenmesi öngörülüyor.
 
Başvurular Van’da Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birimine, Bitlis, Hakkari ve Muş’ta ise DAKA Yatırım Destek Ofislerine yapılabilecek.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: DAKA,, proje, başvuru, süresini, uzattı,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı