nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 13:40
 
Cumhurbaşkanlığı: Yeni bir çözüm süreci yok!
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yeni bir çözüm süreci yok. Öcalan'ın açıklamasına bakıp da bu yorumu yapanlar yanılır." dedi
SİYASET Haberi
Cumhurbaşkanlığı: Yeni bir çözüm süreci yok!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İmralı Cezaevi'nde avukatlarıyla görüşen PKK lideri Abdullah Öcalan'ın açıklamalarının ardından yapılan "çözüm süreci" yorumlarına tepki gösterdi.
 
Edinilen bilgilere göre, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Fahrettin Altun, Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya'nın da aralarında bulunduğu bir grup gazeteci ile TBMM kulisinde sohbet etti.
 
Altun, İmralı Cezaevi'nde avukatları ile görüşen terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'ın açıklamalarına ilişkin, "Yeni bir çözüm süreci yok. Öcalan açıklamasına bakıp da bu yorumu yapan yanılır" dedi.
 
Altun, "Öcalan metni önceki çözüm sürecinde olduğu gibi önce avukatları sonra devlet görevlilerinin metin üzerindeki çalışması şeklinde yürümedi. Avukatları ile ne konuştular ise o verildi" diye konuştu.
 
Öcalan’ın açıklamalarındaki Suriye konusuna da değinen Altun, "SDG bizim için dün neyse bugün de odur, terör örgütüdür. Bölgeden çıkmalı, Suriye'nin demokrasisinin gelişimine engel teşkil etmemeli" ifadelerini kullandı.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Cumhurbaşkanlığı:, Yeni, bir, çözüm, süreci, yok!,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı