nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
22 Nisan 2019 - Pazartesi 15:26
 
CHP’den uyarı: Demiri soğutmuyorlar kızdırıyorlar!
CHP Van İl Başkanı Mekmet Kurukçu, Ankara’da önceki gün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik yapılan saldırı için, “Gün kızgın demiri soğutma günüyse herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz.” ifadesini kullandı.
SİYASET Haberi
CHP’den uyarı: Demiri soğutmuyorlar kızdırıyorlar!

 
 
CHP Van İl Başkanı Mehmet Kurukçu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün Ankara Çubuk'ta, asker cenazesinde uğradığı saldırıyla ilgili olarak bugün bir basın açıklaması yaptı. 
 
Saldırının protesto amacı taşımadığını belirten Kurukçu, “Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir.” dedi.
 
Kurukçu, şöyle devam etti:
 
“Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.”
 
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın sözlerine de dikkat çeken Kurukçu, şöyle dedi:
 
“Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, ‘O evi yakın’ diye bağıran hainlere dönüp de ‘Mesajlarınızı verdiniz’ demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?”
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: CHP’den, uyarı:, Demiri, soğutmuyorlar, kızdırıyorlar!,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı