nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 16:10
 
CHP’DEN ‘DHKP-C’ AÇIKLAMASI
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'ye girmeye çalışan ve CHP Milletvekili Mahmut Tanal ile görüşmek istediklerini söyleyen DHKP-C’lilere ilişkin olarak, “Bu sanki Mahmut Tanal ile ilişkilendirilmeye çalışılıyor. Mahmut Tanal, o kişinin suçlu olup olmadığını bilmekle görevli kişi midir? DHKP-C olmak üzere bütün terör örgütlerini lanetliyoruz" dedi.
GÜNDEM Haberi
CHP’DEN ‘DHKP-C’ AÇIKLAMASI

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de dün yaşanan olayla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.
 
Yaşanan olaydan sonra TBMM Koruma Müdürü ile görüştüğünü söyleyen Özkoç, şunları söyledi:
 
"GBT'den göremediniz mi bu adamın DHKP-C suçuyla arandığını' dedim. Bana 'aranıyor olsaydı görürdük, eğer kişiyi özel olarak araştırmazsak bunu GBT'den görmek mümkün değil' dedi. 'Peki, ne zaman gördünüz?' dedim. 'Üzerinden çıkanları görüp terör ekiplerini çağırdık, onlar gerekli işlemleri yapınca DHKP-C üyesi olduğu ortaya çıktı' dedi.
 
Mahmut Tanal'a 'Ben beraat ettim bir suçtan ama pasaportuma el koydular. Bu nedenle yurt dışına çıkamıyorum. Hastam var çıkmak istiyorum' diyor bu kişi. Mahmut Tanal ise, 'Bu tamamen hukuki bir meseledir. Avukatlarınızla görüşün ve bunu hukuki olarak halledin' demiş. Adam ısrarcı davranınca Mahmut Tanal danışmanlarını da çağırarak ne yapılması gerektiğini söylüyor. Daha sonra dışarıya çıkıyor. Bu sırada Meclis'e girme yasağı olan bir kadınla görüşüp, 'onu içeriye almanız lazım, Meclis'e girmek istiyoruz tekrar' diye bir kargaşa çıkarmış. Kargaşa sonucu ilgili kişiler gözaltına alınmış."
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: CHP’DEN, ‘DHKP-C’, AÇIKLAMASI,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı