nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
26 Nisan 2019 - Cuma 19:53
 
Bilim insanları 'meme kanseri' için toplandı!
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) ile İstanbul Üniversitesi Tıp Fakülteleri tarafından, "Meme Kanseri Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar" konulu sempozyum düzenlendi. Sempozyuma, dünyanın çeşitli ülkelerindeki üniversitelerden bilim insanları katıldı.
SAĞLIK Haberi
Bilim insanları 'meme kanseri' için toplandı!

Van'daki bir otelde gerçekleştirilen sempozyuma, Türkiye ve dünyanın çeşitli  ülkelerindeki üniversitelerin tıp fakültelerinden meme kanseri  alanında uzman bilim insanları katıldı.
Sempozyumun açılışında konuşan Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, sempozyumun Van’da gerçekleştirilmesinden büyük bir memnuniyet duyduğunu söyledi.
 
Van’ın farklı bilim dallarındaki sempozyumlara da ev sahipliği yapmasını istediklerini belirten Vali Bilmez, şöyle dedi:
 
”Hem tıp alanında hem sosyal bilimler alanında sempozyumlar yapılmalı. Çünkü bölgemiz sıkıntıları, problemleri olan, en basit bir soruna ideolojik bakma geleneği edinmiş bir kent olmuş. Oysa bizim, bu kentte kardeşçe birbirimize saygı duyarak yaşama geleneğini tekrar kazanmamız gerekir. Van, tarih boyunca farklı kültürlerin, farklı düşüncelerin kardeşçe bir arada yaşadığı bir kent olmuş. Maalesef bölgemizde bir süredir yaşanan olaylardan dolayı  kentimiz güvenlikle anılan bir kent haline geldi. Kent bir anda kutuplaştı. Bundan dolayı biz, bilim insanlarımızın rol model olmalarını istiyoruz. Bilim insanlarımızın her alanda toplumla bir arada olmasının sorunlarımızın büyük bir kısmını çözeceğine  inanıyorum. İşte bundan dolayı bu sempozyumları çok önemsiyoruz."
 
Sempozyuma, Van Vali Yardımcısı Sinan Aslan, Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Van YYÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Tuncer, Türk Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Seher Demirer, Türkiye Kanser Enstitüsü Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vahit Özmen de katıldı.
 
Sempozyum, 28 Nisan tarihine kadar sürecek.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör:
Etiketler: Bilim, insanları, 'meme, kanseri', için, toplandı!,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı