nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
03 Mayıs 2019 - Cuma 09:51
 
Belediye bir astı Valilik pir bastı
Van Büyükşehir Belediyesi’nin yeni yönetimi ile bir önceki kayyum yönetiminde yer alan Valilik arasındaki ‘borç’ tartışması, pankart savaşlarına dönüştü. Belediye yönetimi kayyumun bıraktığı borç listesini tek pankartla kendi binasına asarken, valilik de kayyum döneminde yapılan hizmetleri özetleyen pankartları çoğaltarak kentin birçok yerine astı.
GÜNDEM Haberi
Belediye bir astı Valilik pir bastı

 

31 Mart yerel seçimlerinde iş başına gelen Van Büyükşehir Belediyesi yönetiminin ilk icraatı, kayyum döneminde kalan borçları kamuoyuna duyurmak oldu. Borçları bir pankart üzerinde listeleyen yönetim, bunu düzenlediği bir törenle belediye binasına astı.

 

Ancak kayyum olarak görev yürüten Valilik ise, buna sessiz kalmadı; önce yazılı bir açıklama yaparak, belediyeyi yüklü bir borçla devraldıklarını, buna karşılık hem hizmetler gerçekleştirdiklerini, hem borcu azalttıklarını duyurdu.

 

Valilik şimdi de açıklamayla yetinmeyerek, belediyenin yeni yönetiminin yaptığı gibi kendilerinden önceki dönemin borcunun yer aldığı ve yapılan hizmetlerin sayısal karşılığının belirtildiği bir pankartı askıya çıkardı.

 

Yeni Belediye yönetimi bir pankart asarken, Valiliğin ise, kendi pankartını çoğaltarak kentinin birçok bölgesine asması dikkat çekti.

 

Haber: Hasan İŞBİLİR

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Belediye, bir, astı, Valilik, pir, bastı,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı