nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
08 Nisan 2019 - Pazartesi 12:10
 
Başhekim görevinden ayrıldı!
Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Parlak görevinden istifa etti.
SAĞLIK Haberi
Başhekim görevinden ayrıldı!

Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet Parlak görevinden istifa etti.

 

Akademik kariyerini devam etmek için başhekimlik görevinden ayrıldığı belirtilen Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mehmet  Parlak, istifasını İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu’na sundu.

 

Parlak’ın istifasını kabul eden İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu, Parlak’ın yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine plaket ve teşekkür belgesi verdi.

 

Kısa bir açıklama yapan Sünnetçioğlu, Parlak’ın YYÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda akademik kariyerine devam etmek için SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimlik görevinden kendi isteği üzerine istifa ettiğini söyledi.

 

Sünnetçioğlu, “Doç. Dr. Mehmet Parlak, SBÜ Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Başhekimlik görevi süresince bugüne kadar sağlık alanında önemli hizmetlerde bulunarak birçok başarıya imza attı. Parlak’ın yaptığı yaptıkları hizmetleri teşekkür ederek bundan sonraki mesleki hayatında başarılar diliyorum” dedi.

 

Doç. Dr. Mehmet Parlak ise, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu’na teşekkür ederek, şöyle dedi:

 

“Göreve geldiğim ilk günden beri sağlık alanında neler yapabiliriz diye, vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına Sağlık Müdürümüz ile çalışmalarımız oldu. Hastanemize yeni poliklinikler ve hekimler kazandırmak adına Sağlık Bakanlığımızla istişare içinde olduk. Akademik kariyerime devam etme düşüncesi ile severek yaptığım Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevimden istifa ediyorum. Görev yaptığım zaman diliminde bana destek olan tüm Van halkına, idarecilere ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

 

Nûçevan Haber Merkezi

 
Kaynak: Editör: Murtaza KAYA
Etiketler: Başhekim, görevinden, ayrıldı!,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı