nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 14:41
 
Anaokulda örnek çalışma
Van’ın Edremit Sebahattin Gündüz Anaokulu, öğrenci ve velilerin katılımıyla yaşamla ilgili 4 farklı proje hayata geçirildi.
EĞİTİM Haberi
Anaokulda örnek çalışma

Edinilen bilgilere göre, eğitim-öğretim dönemi başında, Edremit Sebahattin Gündüz Anaokulu’nda, Arılar, Kelebekler, Yıldızlar ve Uçan Balonlar adı altında 4 sınıf oluşturuldu.
 
Arılar sınıfında, ailelerin katılımıyla değişik bitki ekimleri yapıldı. Bitki çeşitleri tanıtımı için videolar izletildi ve çevredeki bitkiler incelendi. Proje konusuyla ilgili drama çalışmaları yapıldı. Proje sürecinde yapılan üç boyutlu çalışmalar sergilendi.
 
Yıldızlar sınıfında, “Bir Manav Günü” adı altında, manavda hangi sebze ve meyvelerin olduğu öğrenildi. Ailelerin katılımıyla çeşitli üç boyutlu sebze ve meyveler yapıldı. Sebze ve meyvelerde bulunan vitaminler hakkında videolar izletildi. Proje konusuyla ilgili drama ve pandomim çalışmaları yapıldı. Sebze ve meyvelerin önemi, neler yapılabileceği, insan sağlığı açısından önemi öğrenilmiş oldu. Öğrencilerin ailesiyle birlikte manavdan alış veriş yapmaları istendi.
 
Kelebekler sınıfında da, Kara-Hava-Deniz taşıtlarına yönelik eğitici çalışmalar yapıldı. Bu çalışma ile yine sınıf velilerinin katılımıyla günümüzde kullanılan kara, deniz ve hava taşıtlarının neler olduğunu öğrenmek için üç boyutlu hava –deniz-kara taşıtları yapıldı. Kara-deniz-hava taşıtları tanıtımı için videolar izletildi ve çevredeki taşıtlar incelendi. Proje konusuyla ilgili drama ve pandomim çalışmaları yapıldı. Proje sürecinde yapılan üç boyutlu çalışmalar da sergilendi.
 
Uçan Balonlar sınıfında ise,  ana başlık “Ormandaki Ağaçları Tanıyalım” oldu. Bu çalışma da yine öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleştirildi.
 
Okul Müdürü Melek Ceylan, bununla ilgili de şu bilgileri verdi:
 
“Ormandaki ağaçları tanımak, ağaç türlerini öğrenmek, ormanın faydaları, ormanların çoğaltılması için neler yapılabileceği, ormanda ne tür hayvanlar yaşıyor gibi bir çalışma yaparak, insan hayatında önemli bir yeri olan ormanlara dikkatleri çektik”  
 
Dönem boyunca yapılan çalışmalar ve ortaya çıkan ürünler için bugün bir sergi açılışı gerçekleştirildi.
 
Serginin açılışına, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri M. Şirin Atlı, Şahin Uçkan, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü İhsan Keskin, Edremit İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü M. Bakır Bedevioğlu, İl Milli Eğitim Ar-Ge çalışanları, okul yönetimi, öğrenciler ve veliler katıldı.
 
Nûçevan Haber Merkezi
Kaynak: Editör:
Etiketler: Anaokulda, örnek, çalışma,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı