nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
07 Mayıs 2019 - Salı 12:55
 
Aktivistlerden ‘Yaşar Kemal Şelalesi' önerisi
Vangölü Aktivistleri, Van’ın Muradiye ilçesinde bulunan ve kış aylarında donmasıyla sağladığı muhteşem görüntülerle, yaz aylarında ise, asma köprüsü ve serinleten ortamıyla yapılan piknik amaçlı ziyaretleriyle turizme her mevsim kaynaklık eden Muradiye Şelalesi'nin yakınlarında bulunan bir diğer şelalenin adının ‘Yaşar Kemal Şelalesi’ olmasını önerdi.
TURİZM Haberi
Aktivistlerden ‘Yaşar Kemal Şelalesi' önerisi

 

Edinilen bilgilere göre, Vangölü Aktivistleri Başkan Yardımcısı Ali Emrah Dağer ile Vangölü Aktivistleri Erciş Şubesi Başkanı İsrafil Akan, beraberindeki aktivist grupla, Erciş'ten Muradiye'ye doğru bir doğa seyahati gerçekleştirdi.

 

Burada açıklama yapan aktivistler, Erciş’ten yola çıktıklarını ve Muradiye yönüne doğru bisiklet sürdüklerini söyledi.

 

Bisiklet turlarıyla Van’ın tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtmayı amaçladıklarını, yol güzergahında bir başka şelalenin daha bulunduğunu belirten aktivistler, “Muradiye şelalesi gibi doğal güzelliği ile ilgi çeken bu şelaleyi de tanıtıp turizme kazandırmayı amaçlıyoruz.” dedi.

 

Bu şelale için isim önerisinde bulunan aktivistler, “Bu şelalenin de isminin bu toprakların evladı olan merhum dünyaca ünlü yazar Yaşar Kemal’in adının verilmesi konusunda çalışmalar yürütülmesini talep ediyoruz.” diye konuştu.  

 

Şelalenin halk arasında birçok farklı isimle anıldığı, ancak tanıtım açısından öne çıkan bir isminin olmadığı öğrenildi.

 

Haber: Hasan İŞBİLİR

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Aktivistlerden, ‘Yaşar, Kemal, Şelalesi', önerisi,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı