nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
28 Nisan 2019 - Pazar 10:42
 
Akdamar Adası şimdi rengarenk…
Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan Akdamar Adası, yeşili ve badem çiçekleriyle şimdi rengarenk. Adaya çıkan turistlerin en çok dikkatini çeken canlılardan kaplumbağa ise, adaya apayrı bir renk katıyor.
YAŞAM Haberi
Akdamar Adası şimdi rengarenk…

Van Gölü’ne renk katan Akdamar Adası’na şimdi tam da ziyaret zamanı. Zaten ada bugünlerde oldukça hareketli, ziyaretler oldukça yoğun, tekneler yolcu taşımak için sıraya girmiş vaziyette.
 
Badem çiçekleri ve yeşiliyle bir gelin gibi süslenen adaya güneş de bir başka düşer. İçi ısınır insanın…
 
Hele kaplumbağalar, adaya has küçücük kuşlar, dinlenmek için mola veren martılar ve de size bir görünüp hemen gözden kaybolan tavşanlar…
 
Akdamar Adası sadece kilisesi ve bademiyle bilinmiyor, bir kere ayak bastığınız an, adaya has canlılar geçidi sizi karşılar, mağaralar var, dağı bile var adanın, dört bir yanında dolaşan tekneler, bir uzaklaşan bir yakınlaşan balıkçı tekneleri, tabi Van Gölü’nün narinliği, mavilerin en güzeli, güneşin en sarısı burada var.
 
Adaya çıkıp da Tamara’nın hikayesini hatırlamamak mümkün mü, bir yandan Tamara, bir yandan  Kürt çoban olursunuz, o sulara gömülen hüzün olup çıkarsınız.
 
Böyle de dramatik bir havası var Akdamar’ın, ama siz yine de adadan ayrılırken, tekrar geri gelme planları yaparsınız, çünkü Tamara ve Kürt çobanın hikayesi adanın ihtişamıyla birleşip size yeni bir aşkın kapısını aralıyor, yaşınız kaç olursa olsun, size sevgiyi, size yeniden aşkı hatırlatıyor.
 
Sevmeyi ve aşkı unutanlar için Akdamar Adası en büyük ilaç…
 
Badem çiçekleri arasında gökyüzüne aşk ve sevgi sözcükleri salmayı asla ihmal etmeyin!
Bugünler tam da zamanı…
 
Haber: Mazlum HARMANCI
 
Fotoğraflar: Gülten Ödemiş

 

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: Akdamar, Adası, şimdi, rengarenk…,
Bu habere tepkiniz:
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Akdamar Adası şimdi rengarenk…
Akdamar Adası şimdi rengarenk…
Akdamar Adası şimdi rengarenk…
Akdamar Adası şimdi rengarenk…
Yorumlar
Haber Yazılımı