nucevan.com Yan Logo
Haber Detayı
27 Nisan 2019 - Cumartesi 20:59
 
139 sandık görevlisi aşırı yorgunluktan öldü!
Endonezya'da yapılan dünyanın en geniş katılımlı tek günlük seçimde, aşırı yorgunluktan dolayı ölen sandık görevlisi ve polis memurlarının sayısı 139'a yükseldi.
DÜNYA Haberi
139 sandık görevlisi aşırı yorgunluktan öldü!

Endonezya’da 17 Nisan'daki seçimlerde, 193 milyondan fazla seçmenin sandık başına gitti. Seçim sürecinde 500'den fazla kişi aşırı çalışmak, stres ve uykusuzluk gibi sebeplerle hastaneye kaldırıldığı açıklandı.
 
Genel Seçim Komisyonu yetkilileri ilk gün 9 kişi olarak açıklanan ölü sayısının çarşamba günü itibariyle 139'a yükseldiğini duyurdu.
 
Seçimlere katılım oranı yüzde 81 olarak açıklanırken, 7 milyonu aşkın kişinin de sandık görevlisi olarak çalıştığı kaydedildi.
 
Endonezya İçişleri Bakanı Tjahjo Kumolo yaşanan ölüm olayları sonrası hükümetin harekete geçtiğini, bundan sonra cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinin farklı zamanlarda yapılması yönünde karar alacaklarını ifade etti.
 
245 bin adayın yarıştığı seçimlerdeyse oy sayımı 1 haftayı aşkın süredir devam ediyor.
 
Resmi olmayan sonuçlara göre Demokratik Mücadele Partisinden (PDI-P) yeniden aday olan mevcut Devlet Başkanı Joko Widodo'nun en yakın rakibinden yüzde 10 daha fazla oy aldığı ve seçimi kazanmasının muhtemel olduğu bildirildi. (Rûdaw)

 

Kaynak: Editör: Evrem AKDAĞ
Etiketler: 139, sandık, görevlisi, aşırı, yorgunluktan, öldü!,
Bu habere tepkiniz:
Yorumlar
Haber Yazılımı