Gürpınar’da bir ‘İyilik Merkezi’

HABER MERKEZİ

Van Gürpınar Belediyesince hayata geçirilen Gürpınar İyilik Merkezi (GİMER) projesiyle, evi yıkılan vatandaşa ev yapılıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Güzelsu Mahallesinde evi yıkıldığı için belediyece tahsis edilen konteynerde yaşamını sürdüren aileye şimdi de ev yapımı için yardım çalışmaları başlatıldı.

Kısa süre içerisinde tamamlanarak aileye teslim edilmesi planlanan evin temel işlemlerinin bittiği kaba inşaat çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, belediyenin bu tür mağduriyetler karşısında her zaman vatandaşın yanında olduğunu söyledi.

Tanış, şöyle dedi:

“Gürpınar İyilik Merkezi’yle birçok insanımızın yüreğine dokunduk. Gönül belediyeciliğini ilçemizde hâkim kıldık. Şimdide hayırsever iş insanlarımızın desteğiyle projemizi daha da genişleterek muhtaç ailelere ev yapıyoruz. Bu anlamda bir ilki gerçekleştirerek zengin insanların, yoksul insanlara ulaşması sağlıyoruz. Allah’ın izniyle evi kısa süre içerisinde ailemize teslim edeceğiz. Bu anlamda bizlere destek veren iş adamlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz. Projemiz kapsamında tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi çok ailemiz var o yüzden buradan hayırsever iş insanlarımıza bir kez daha çağrıda bulunuyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close