Nûçevan

Okuyucusunun haber sitesi

Evcil hayvanlar oyuncak değildir.

Hayvanlar sevimli dostlarımız. Yaşamı beraber geçirdiğimiz, güldüğümüz, eğlendiğimiz ve sevgilerin en güzellerini bize sunan harikulade canlılar. Ancak çağımızda hayvanlarla insanlar arasında kurulan ilişkilerde belirli problemler olabiliyor. Çoğu insan hala hayvanları anlamıyor, empati kuramıyor, onların da nefes alan, duyguları olan canlılar olduğunu unutuyor.

Bu konuyu gündem edinen ve insanların tatile giderken hayvanlarını sokağa terk etmesinin ne denli büyük bir problem olduğunu vurgulamak isteyen sanatçı Nicolas Amiard, ünlü televizyon yapımlarının afişleri üzerinden bir farkındalık yaratmayı amaçlayan bir çalışmaya imza attı.

Son zamanlarda tüketime dayalı toplum dinamiği kendisini evcil hayvan satın alımlarında da gösteriyor. İnsanlar birbirlerine hediye olarak hayvan alıyor ve karşılarına çıkan ilk zorlukta onları terk etmekte tereddüt dahi etmiyorlar. Evcil hayvanların oyuncak değil, yaşayan ve sevgi dolu canlılar olduklarını ve bir hayvan beslemenin büyük bir sorumluluk olduğunu asla unutmamak gerek.

İşte o çalışmalardan bazıları:

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.