Ermenistanlı eski vekil: Bana Van’ı Bekir Kaya sevdirdi

HABER MERKEZİ

Aralarında eski milletvekilinin de bulunduğu 5 kişiden oluşan Ermenistanlı iş insanı heyeti, Van Büyükşehir Belediyesi’ni (VBB) ziyaret etti.  

VBB’den yapılan açıklamaya göre, Ermenistanlı eski milletvekili Aragast Akhoyan ile iş insanları Gagik Ayvazhan, Hambursum Hambursumyan, Arkadi Tomasyan ve Khacik Chalikyan, heyet olarak bugün VBB’yi ziyaret etti.

Belediye Eşbaşkanı Mustafa Avcı, heyeti belediye girişinde karşıladı ve makamında ağırlayarak bir süre sohbet etti.

Ziyaretten duyduğu menuniyeti dile getiren Avcı, “Sizi burada görünce çok mutlu olduk.” dedi.

Etkinlikler konusunda dayanışma içinde olmak istediklerini belirten Avcı, şunları söyledi:

“Ermenistan ile sürekli diyaloglarımız olacak. Kültürel etkinliklerimizde sizlerle çalışmak bizim için çok iyi olacak. Her alanda kültürel faaliyetlerinizde sizlere katkı sağlayacağız. Yakın bir tarihte bir festivalimiz var, sizleri bu festivale davet edeceğiz. Ermeni müzikleri Kürt kültürüne çok yakın. Biz aynı kültürün ve bölgenin insanlarıyız, aramızda sadece bir sınır duvarı var. Ben bir kez daha Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı olarak bu nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum”  

Heyet adına konuşan eski milletvekili Aragast Akhoyan ise, cezaevinde tutuklu bulunan eski Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’yı anarak, şöyle dedi:

“Ben Van ilini çok seviyorum. Türkiye ve Van’ı bana sevdiren Bekir Kaya oldu. Ben milletvekiliyken sürekli diyalog içindeydik ve beraber çalışma yürütüyorduk. Bugün de işverenler olarak belediyenizi ziyaret ettik. Misafirperverliğinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz”  

Yapılan sohbet ardından Eşbaşkan Avcı, heyet üyelerine Van kilimi, heyet üyeleri de Avcı’ya folklorik giyimli matruşkalar hediye etti.

İş insanları heyeti, daha sonra belediyeden ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close