Erciş sanayicisine ‘Sağlık Ocağı’ sözü

HABER MERKEZİ

Van Erciş Belediye Eş Başkanı Yıldız Çetin, Erciş Sanayii Sitesi esnafını ziyaretinde, sağlık ocağı başta olmak üzere, bazı yaşamsal kolaylıkların sağlanacağı sözünü verdi.

Eşbaşkanlar Yıldız Çetin ile Bayram Çiçek, 2020-2024 Stratejik Plan hazırlık kapsamında Erciş Sanayi Sitesi esnafı ve oda temsilcileriyle bir araya geldi.

Eşbaşkanı Çetin, burada yaptığı konuşmada, “İlçenin can damarı olan sanayi sitesi esnafının yaşamış olduğu sıkıntıları biliyoruz. Gerek seçim öncesi gerek ise seçim sonrası yapmış olduğumuz incelemelerde sanayi sitesi esnafının eksiklerini dinleyerek not aldık. Sanayi sitesi önceliklerimiz arasındadır” dedi.

Siteye bazı kolaylıklar sağlayacakları sözünü veren Çetin, “Yaklaşık 500 esnafın bulunduğu sanayi sitesine baktığımızda acil durumlar için müdahale edilebilecek bir sağlık ocağı bulunmuyor, olası bir iş kazasında müdahalenin yapılabilmesi için sanayi sitemize bir sağlık ocağı kuracağız. Diğer bir sorun, gidiş gelişlerde hem esnafımız hem de vatandaşlarımızın ulaşım konusunda sıkıntı yaşadığını biliyoruz, bunun için de çalışmalarımızı başlattık, en kısa zamanda ulaşım sorununa çare bulacağız” diye konuştu.

Eşbaşkan Bayram Çiçek de, imkanlar doğrultusunda sitenin sorunlarını çözeceklerini kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close