Erciş Belediyesi’nden çok yönlü hizmet

HABER MERKEZİ

Van Erciş Belediyesi bir yandan halk toplantıları ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konulu seminerler düzenlerken, bir yandan da daha modern bir Erciş için çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye Eşbaşkanı Yıldız Çetin, halk toplantıları çerçevesinde Yeşilova Mahallesi’nde mahalle sakinleriyle bir araya gelerek, sorunları dinledi.

Burada bir konuşma yapan Çetin, “Kendimizi de kentimizi de biz yöneteceğiz’ şiarıyla biz yola çıktık, seçim öncesinde sizlerle birçok toplantıda bir araya geldik, sorun ve sıkıntılarınızı dinledik. Notlarımızı aldık, nihayetinde seçimlerden galip ayrılarak karşınıza bu defa iradenizi teslim ettiğiniz seçilmişler olarak geldik. Seçim öncesinde not almış olduğumuz tüm sorun ve sıkıntılarınızı belediyemizin imkânları doğrultusunda kısa bir süre içerisinde çözeceğimizin sözünü burada size veriyoruz” dedi.

Çetin, “Tüm mahallelerimizde düzenli olarak halk toplantıları gerçekleştireceğiz. Mahallelinin kendi mahallesinde öncelikli olarak yapılmasını istedikleri hizmetleri teknik çalışanlarımızla yerinde inceleyerek sağlıklı ve kalıcı çalışmalar yürüteceğiz. Bunu yaparken de halk belediyeciliği esasını harfi harfine uygulayıp halkımızla bu çalışmalara katacağız” diye kaydetti.

Seminere katıldı

Bu arada, Erciş Belediyesi Kadın Politikalar Müdürlüğü tarafından da toplumsal Cinsiyet Eşitliği konulu bir seminer düzenlendi.

Belediye Eşbaşkanı Yıldız Çetin daha sonra, Kadın Politikalar Müdürü Leyla Çevik ile birlikte, “Cinsiyet Eşitliği ve Cinsiyet Kimliği Temelli Ayırımcılık” konusunun ele alındığı seminere katıldı.

Seminerde, tacize uğrayan çocuklar, çocuk gelinler ve toplumsal cinsiyet eşitsizliği konularının ele alındığı belirtildi. 

Belediyenin diğer bir çalışması

Erciş Belediyesinin diğer bir çalışması ise, kavşaklarda başlatılan dekoratif aydınlatma çalışması.

Belediye Eş Başkanı Çetin, bu konuda da şu bilgileri verdi:

“Merkezi ana yollarımızın üzerinde bulunan kavşaklarda üç boyutlu dekoratif aydınlatma çalışması başlattık. Kışla caddesi ve Çınarlı caddesini bir birine bağlayan kavşağa ilk dekoratif aydınlatmamızın kurulumunu gerçekleştirdik ve ilk günden itibaren vatandaşlarımızın göz zevkine hitap eden bu çalışmamızın olumlu yönde tepkilerini almaya başladık”

Zeylan Caddesi ve Yeşilova Mahallesi’nde yeni kavşaklar oluşturup buralarda da dekoratif aydınlatma çalışması yapacaklarını vurgulayan Eş Başkan Çetin, “İlçemizde görsel kaliteyi artırmak için 2 farklı noktada daha kavşak çalışması yapacağız” diye kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close