Erciş Belediyesi’nden asfalt çalışması

HABER MERKEZİ

Van Erciş Belediyesi, merkezi mahallelerde bozulmuş olan yollarda asfaltlama çalışması başlattı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Erciş Belediyesi tarafından 2019 yılı çalışma programı kapsamında ilçede başlatılan yol asfaltlama çalışmaları merkezi mahallelerde devam ediyor.

Son 2 ay içerisinde ilçe merkezinde birçok ana caddede asfaltlama ve kilitli parke taşı çalışması gerçekleştiren Erciş Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yama ile tamir edilmesi mümkün olmayan 15-20 yıllık asfaltları yenileme çalışmalarına Çelebibağı Mahallesinden başladı.

Önceden tespit edilen ana cadde ve ara sokaklarda alt yapı çalışmalarını tamamlayan ekipler, mahallede bozuk olan yolları da sıcak asfaltla kaplamaya başladı.

Çelebibağı Mahallesinde devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Erciş Belediyesi Eş Başkanı Yıldız Çetin, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz ay bozuk olan yollarımızın yapım maliyetini karşılamak için İller Bankası´ndan 6 buçuk milyon lira tutarında bir teminat mektubu almıştık. Bu mektupla Türkiye Petrolleri Ofisi’nden satın almış olduğumuz araçla kendi asfaltımızı üreterek bozuk olan yollarımızı sıcak asfaltla kaplamaya başladık”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close