Erbil’e Gandi’nin heykeli dikildi

HABER MERKEZİ

Erbil’de Başkan Neçirvan Barzani ve Hindistan Dışişleri ve Parlamentodan Sorumlu Devlet Bakanı Vellamvelly Muraleedharan’ın da hazır bulunduğu törende Mahatma Ghandi Anıtı üzerindeki perde kaldırıldı.

Bugün başkent Erbil’deki Sami Abdulrahman Parkı’nda, Hindistan’ın efsanevi lideri Mahatma Ghandi heykelinin açılışı için tören düzenlendi.

Törene Kürdistan Bölgesi Başkanı Neçrivan Barzani, Hindistan Dışişleri ve Parlamentodan Sorumlu Devlet Bakanı Vellamvelly Muraleedharan, Kürdistan Bölgesi Dışilişkiler Ofisi Sorumlusu Sefin Dizayi ve hükümet yetkilileri hazır bulundu.

Törenin başlangıcında Başkan Neçirvan Barzani ile Hintli Bakan, parkta kurulan ve üzerinde “Benim hayatım mesajımdır” yazan Mahatma Ghandi anıtı üzerindeki perdeyi birlikte kaldırdı.

16 Eylül’de Kürdistan Bölgesi’ne gelen Hintli Bakan Vellamvelly Muraleedharan, Başkan Mesud Barzani ve Başbakan Mesrur Barzani ile bir araya geldi.

Törende bir konuşma yapan Hintli Bakan, Kürdistan Bölgesi’nde olduğu için mutluluk duyduğunu ve Ghandi gibi bir liderin burada yaşatılmasının ayrıca gurur verici olduğunu söyledi.

Muraleedharan, Ghandi’nin sadece Hindistan’a değil tüm dünyaya mal olmuş bir lider olduğunu vurgulayarak, dünyanın her yerinde heykeli dikildiğini anımsattı.

Hintli Bakan ayrıca törende çalan Hintçe şarkının Ghandi’nin en çok sevdiği şarkı olduğunu ve hoşgörüden bahsettiğini belirtti. (Rûdaw)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close