Nûçevan

Okuyucusunun haber sitesi

Engelliler, Van Gölü için ter döktü!

Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Basketbol Takımı ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Toplum Gönüllüleri Topluluğu sporcuları, Van Gölü Havzası Farkındalık Günleri’ne katkı sağlamak ve Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek amacıyla maç yaptı.

Her yıl Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Basketbol Takımı ile Van YYÜ Toplum Gönüllüleri Topluluğu arasında engeliler için oynanan farkındalık maçında taraflar, bu kez Van Gölü için ter döktü.

İskele YBO Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmayı Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanı Bedia Özgökçe Ertan ile Genel Sekreter Engin Akın da izledi.

Maç öncesi sporcularla bir araya gelen Eşbaşkan Özgökçe Ertan, yoğun ilgiyle karşılandı. Engelliler, Van Gölü Havzası Farkındalık Günleri’ne destek vermek ve Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek için maç yapacaklarını söyledi.

Maçın başlama vuruşunu Özgökçe Ertan yaptı ve bitime kadar müsabakayı izledi.

Mavi ve Kırmız ekipler şeklinde karma olarak oynanan maçtan Mavi ekip karşılaşmadan 24-8 galip ayrıldı.

Karşılaşma sonrası oyuncuları tebrik eden Eşbaşkan Özgökçe Ertan, engellilerin sorunlarını dinledi.

Yaşadıkları sıkıntıları anlatan Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Hanefi Baykara, şu taleplerde bulundu:

“Spor yaptığımız salonda birçok eksik var. Bunların giderilmesini ve spor sandalyelerimizin eksikliklerinin giderilmesini istiyoruz. Takımımızın desteklenip profesyonel ve disiplinli bir şekilde spor yapma imkânı verilmesini istiyoruz” 

Daha sonra toplu fotoğraf çekildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.