Edremitli kadınlardan belediyeye jest

HABER MERKEZİ

Van’ın Edremit ilçesine bağlı Kavurma Mahallesi’nde oturan kadınlar, belediyeye destek olmak amacıyla bank ve oturakları boyadı.

Kavurma Mahallesi’ne bağlı Memur-Sen TOKİ içerisinde bulunan banklar, gerçekleştirilen etkinlikle boyandı.

Kavurma Mahallesi Muhtarı Melek Kına’nın başkanlığında çok sayıda kadının katıldığı etkinlik kapsamında park içerisindeki bank ve oturaklar boyandı.

Harap bir halde kaderine terk edilen ve Edremit Belediyesi’nce peyzaj düzenlemesi başta olmak üzere kırılan, sökülenlerin değiştirilmesi ile birlikte bankların boyanmasını da mahalleli kadınlar üstlendi.

Edremit Belediyesi’nin malzeme desteği ile kadınlar tüm bankları ve oturakları boyadı.

Kadınlara öncülük eden Kavurma Mahallesi Muhtarı Melek Kına, şunları söyledi:

“Belediyemizde yaşanan iş yükü ile birlikte personel sıkıntısının giderilmesi adına mahalleli kadınlar olarak bankların boyanmasını biz üstlenmek istedik. Hem belediyemize destek olmak hem de parkımıza da kadın elinin değmesiyle daha iyi olacağını düşündük. Daha önce oturulamaz halde olan parkımız eksiklerinin bir bir giderilmesiyle birlikte nezih bir ortama dönüştü. Bu konuda bize her türlü desteği sunan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’a tekrar teşekkürlerimizi iletiyoruz”

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say da, “Edremit Belediyesi olarak parkın tüm eksiklerini giderdik. Geriye sadece boyanması kaldı. Mahalleli kadınların yapmasıyla güzel bir görünüme kavuştu. Ortak kullanım alanları olan park gibi alanlar herkesin malıdır, herkesin sahip çıkması gerekiyor” diye konuştu. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close