Edremit Belediyesi’nden Van Gölü için tam destek

HABER MERKEZİ

Van Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, ‘Van Gölü Koruma Kanunu’nun çıkması ve Van Gölü’nün güzelliklerine dikkat çekilmesi için yapılacak her türlü çalışmaya destek olacaklarını söyledi.

Van Çev-Der Başkanı Ali Kalçık ile Vangölü Aktivistleri Derneği Başkanı Erdoğan Özel, Van Gölü sorunuyla ilgili olarak Edremit Belediye Başkanı İsmail Say’ı makamında ziyaret etti. 

Van Gölü’nün güzelliklerine dikkat çekmek ve Van Gölü Koruma Kanunu’nun çıkması yolunda çeşitli aktiviteler yapan dernek yöneticileri Belediye Başkanı Say’dan da destek istediler.

Yapılması gereken çalışmalarla ilgili Say’a bilgiler veren Kalçık ve Özel, Van Gölü için karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Ziyarette, Van Gölü’nün önemi masaya yatırılırken, alınacak tedbirlerin ise biran önce hayata geçmesinin gerekliliğine vurgu yapıldı.

Yapılan ziyaretten ve ziyaretin amacından duyduğu memnuniyeti dile getiren Edremit Belediye Başkanı İsmail Say ise, Van Gölü’nün kenttin can damarı olduğunu belirterek, her kesimin Van için Van Gölü için yapılacak çalışmalardan geri durmaması gerektiğini söyledi ve bu konusunda çağrıda bulundu.

Van Gölü’ne gerekli önemin verilmemesi durumunda bir ‘Haliç’ örneğinin yaşanmamasının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Say, “Biz Edremit Belediyesi olarak Van Gölü için her zaman hazır olduğumuzu her türlü desteği vereceğimizi bilmenizi isterim. Van Gölü hepimizindir, onu korumak hepimizin başlıca görevidir. Onun için herkesin elini taşın altına koyması gerekmektedir. Van Gölü’nün kirletilmemesi için de vatandaşlarımızın da duyarlı olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close