Edremit Belediyesi’nde ‘Toplu İş Sözleşmesi’

HABER MERKEZİ

Van’ın Edremit Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme içeriğine ilişkin bilgi ise, paylaşılmadı.

Belediyeden yapılan açıklamada, “Başkanlık makamında düzenlenen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, Belediye Başkanı İsmail Say’ın katılımıyla taraflar arasında anlaşma sağlandı.” denildi.

Açıklamada, “Edremit Belediyesinde çalışan işçilerin maaşlarında 6772 Sayılı Yasa gereği sosyal ve özlük haklarında düzeltmeler yapıldı.” ifadesi kullanıldı.

Belediye Başkanı İsmail Say, şöyle dedi:

“Prensip gereği çalışanların haklarını alın terleri kurumadan ödediklerini” ifade eden Say, “İşçilerimiz mutlu oldukça işlerinde daha verimli olacağını düşünüyorum. Personelimizin sosyal durumlarını iyileştirmek amacıyla elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu toplu iş sözleşmemizin başta belediyemize, sendikamıza ve tüm işçi arkadaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum”

Belediye İş Sendikası Van Şube Başkanı Emin Yeşilova da Belediye İş Sendikası olarak işçi arkadaşları enflasyona ezdirmeyecek bir toplu iş sözleşmeye imza attıklarını belirterek, her iki taraf için de hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Belediyenin geçtiği bilgilendirmede, maaşlar ve iyileştirildiği belirtilen diğer konular hakkında herhangi bir bilgi ise, yer almadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close