Borç biletle maça çıkan engellilere destek sözü

HABER MERKEZİ

Nazlı Güler/Nûçevan

Türkiye Bedensel Engelliler Tekerlekli Sandalye Basketbol 2. Ligi’nde mücadele eden Van Bedensel Engelliler Spor Kulübü (Van BESK) Başkanı Hanefi Baykara, Van Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşerek destek talebinde bulunduğunu, yetkililerin gereken destek sözü verdiklerini söyledi.

Van BESK, geçtiğimiz hafta deplasmandaki karşılaşmasına uçak biletlerini borçlanarak gidebilmişti.

Kulüp Başkanı Hanefi Baykara, bugün Van Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşerek yaşana mağduriyeti dile getirdi.

Konu ile ilgili Nûçevan’a konuşan Baykara, “2019-2020 sezonu için çıktığımız bu zorlu yolda destek almak için çok mücadele ettik. Hafta sonu deplasmanda Kocaeli takımı ile karşılaştık, zorlu geçen maçı kazanmasını bildik. Burada canlarını dişine takarak Van için mücadele eden sporcu kardeşlerimi canı gönülden kutluyorum.” dedi.

Kocaeli maçında yaşadıkları sorunla ilgili olarak çözüm kapısının Van Büyükşehir Belediyesi olduğunu bildiklerini ifade eden Baykara, şunları söyledi:

“Çok umutsuz başladığımız sezona bizleri umutlandıran güzel gelişmeler yaşamaya başladık. Kocaeli deplasmanı oncesi ne yapacağımızı bilmiyorduk, bu sorunu bilen ve çözüm kapısı olan en büyük yer Van Büyükşehir Belediyesi olduğunu biliyorduk ve dilekçelerimizi vermiştik. Umudumuz tamamen biterken tekrardan Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler sonucunda sporcularımızı, engelli camiamızı umutlandıracak haberi bize Van Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanımız Tefik Tepe bey verdi. ‘İnşallah bu sorunlarınızı sayın Valimiz Mehmet Emin Bilmez beyin ve Genel Sekereterimizin talimatları ve destekleri ile en kısa zamanda çözüme kavusturacağiz’ dedi. Borçlanarak gittiğimiz deplasmanda galip geldik. Sorunlar büyüktü, umudumuzu hiç kaybetmedik, çünkü geçen sezon da böyle büyük sıkıntılarımız vardı ve Büyükşehir Belediyesi spor kulübümüze ciddi anlamda maddi destek vermişti.

Bu yıl da bunun olacağı umudunu yitirmedik. Bu inancımızın kırılmasına izin vermeyen, her yıl destek olan, bu yıl da bizi umutlandıran Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili sayın Valimize, Genle Sekreterimize, Kültür ve Sosyal İşler Daire Baskanımıza ve spor müdürümüze şimdiden tesekkür ederiz. Sesimize ses olan bizlerin önüdeki engelleri kaldırmak için bize umut veren Büyükşehir yetkililerine teşekkür ediyoruz. İnsallah spor kulübümüze her yıl oldugu gibi bu yıl da gereken destek verilir. Çünkü bununla ilgili olumlu görüşmelerimiz oldu ve umudumuz, artı hevesimiz kursağımızda kalmadan kaldığımız yerden çalışmalarımıza daha istekli ve azimli bir şekilde devam edeceğiz.”

Baykara, bu hafta sonu Van’da, İSTANBUL FUZUL EV 1453 Takımı ile karşılaşacaklarını belirterek, kurum yetkililerini ve herkesi maça davet etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close