Nûçevan

Okuyucusunun haber sitesi

Avcı: Müftülükte çalışıp belediyeden maaş alan var!

HABER MERKEZİ

Van Büyükşehir Belediyesi (VBB) Eşbaşkanı Mustafa Avcı, belediyeden maaş alıp işe gelmeyen bir çalışanın işine son verdiklerini belirterek, “Yine bizden maaş alıp valilik, kaymakamlık, müftülük gibi yerlerde çalışan 40’a yakın işçi bulunmakta. Bu konuda da gerekli yazışmalar yapıp, işlerinin başına dönemedikleri takdirde çıkışlarını vereceğiz.” Dedi.

VBB Eşbaşkanı Mustafa Avcı ve İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Azim Yacan, Serhat Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Bir evin bahçesinde düzenlenen toplantıya Genel Sekreter Yardımcısı Orhan Şenkaya, VASKİ Genel Müdürü Şeref Demir, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Abdullah Kıran, Ulaşım Daire Başkanı Kemal Altın, Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Murat Atabay, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Eşref Güçlü, Park ve Bahçeler Daire Başkanı Sabahattin Keser ve şube müdürleri ile belediye meclis üyeleri de katıldı.

İmar, yol, taziye evi, park, pazar alanı temizliği, ulaşım, çıkmaz sokakların açılması, hasar gören evlerin yıkımı gibi sorun ve taleplerin dile getirildiği toplantıda konuşan İpekyolu Belediyesi Eşbaşkanı Azim Yacan, halkı stratejik planlama konusunda bilgilendirdi. Kentin sorunlarını tespit edip, halkla birlikte çözüm arayacaklarını belirten Yacan, “veriler doğrultusunda 5 yıl içinde halka doğru temelde hizmet edeceklerini” söyledi. 

VBB Eşbaşkanı Mustafa Avcı da, kentteki işsizliğe dikkat çekerek, “Belediyemizde işçi alım kotamız dolmuş durumda. Bizden maaş alan ancak gelmeyen birini geçen gün işten çıkardık. Yine bizden maaş alıp valilik, kaymakamlık, müftülük gibi yerlerde çalışan 40’a yakın işçi bulunmakta. Bu konuda da gerekli yazışmalar yapıp, işlerinin başına dönemedikleri takdirde çıkışlarını vereceğiz” dedi.

Belediyenin kayyum döneminden kalan borcuna da işaret eden Avcı, “Borçlardan bahsettim ama moral bozmaya gerek yok. Eğer evinizde hırsız yoksa bir gün sıkıntı yaşarsınız ama ertesi gün feraha çıkarsınız. Ancak evinizde hırsız varsa Van Gölü kadar sermayeniz olsa bir seferde biter. Biz sizlere söylüyoruz, bizim evimizde hırsız yok, hırsızlığa müsaade etmeyeceğiz. Bu yıl aldığımız tasarruf kararları ile israfın önüne geçeceğiz. Belediyemizin kaynaklarını halkımıza hizmet için seferber edeceğiz” diye konuştu.

Toplantı, mahalle sakinlerinin dile getirdiği sorun ve önerilerin not alınmasıyla sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.